• 7 Kasım 2017


  Farklı kanallardan birçok kez aynı soru ile karşı karşıya kaldım: "Türkçe olarak nerede izleyebilirim?" Açık konuşayım; Türkçe anime izlemek hiçbir zaman önceliğim olmamıştı. Dil sorunum olmadığından (hava mı atıyor bu?:) Türkçe altyazılı anime arayışı içerisinde hiç bulunmadım. Tabi bu anlattığım yıllar öncesinden gelen bir alışkanlık. Sonra dedim ki kendi kendime, "varsa neden Türkçe altyazılı izlemeyeyim ki?" Evet, karşıma birkaç site çıktı. Lakin hepsi karışık, zırt pırt karşınıza çıkan reklamlarla dolu, bir bölümü var diğeri silinmiş... Ta ki bir arkadaşım bana adam akıllı izleyebileceğim bir site önerene kadar:  turkceanimeizle.com !

  "Birbirinden farklı ve güzel animeleri keyifle seyredebileceğiniz Türkiye'nin en güzel ve eğlenceli anime izleme sitesidir" sloganı ile yola çıkan site,  arama motorlarına Anime İzle dediğinizde zaten tepede hemencecik beliriyor. Arayüzü basit, serilere erişimi kolay olmuş. En önemlisi de popüler animelere nazaran daha az popüler animeleri de bünyesinde barındırıyor oluşu. One Piece İzle, Pokemon İzle veya Death Note İzle dediğinizde çıkan popüler anime serilerinin yanısıra, nette bulunmayan birçok yapımı bünyesinde barındırdığını gördüm. Mesela ilk izlediğim serilerden olan ve dolayısıyla gönlümde yeri bir başka olan Ergo Proxy animesini gözüme "Ad blok kullanma!" yazısı seksen kere sokulmadan rahatça, 720p (dileyene 360p veya 1080p) izleyebilmek benden oldukça büyük bir artı puan aldı.

  Demem şu ki, eskide kalmış Türkçe altyazılı anime kıtlığı:) Artık ben bir anime serisine başlayacağım zaman ilk olarak turkceanimeizle.com'a göz atıyorum. Bana e-mail veya Facebook üzerinden Türkçe kaynak soran arkadaşlara bu siteyi öneriyorum. 

  Site henüz yeni sayılır. Gelişmekte olan ekip uploader, encoder, çevirmen ve karaokeci gibi çeşitli işleri kotarabilen arkadaşlara kapıları her daim açık. Yani sizler de isterseniz bu ekibin birer parçası olabilirsiniz! Anime-inceleme.com ekibi olarak turkceanimeizle.com'un Türk anime dünyasına yaptıkları katkılarından dolayı teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

  Bu arada, sitenin Facebook sayfasını da ziyaret etmeyi unutmayın. Facebook sayfasını takip ederek eklenen yeni animeler ve bölümlerinden haberdar olabilir, istek ve sorularınızı rahatlıkla iletebilirsiniz.


  0 yorum

 • Copyright © 2013 - Nisekoi - All Right Reserved

  ANİME İNCELEMELERİ SAYFASI Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan