• Kasım 06, 2009

  Yönetmen: Umanasuke Iida
  Stüdyo: Gonzo
  Tür: Vampir, Korku, Aksiyon
  Yapım Yılı: 2001
  Bölüm Sayısı: 13
  Anime Puanı: 10/7


  Hellsing, 2001 yılında çıkmış vampir temalı bir anime serisi. Zaman dilimi olarak konu günümüzde geçiyor diyebiliriz. İngiltere’de kraliçe adına çalışan Hellsing teşkilatı vampirleri avlayıp yok etmektedir. Lakin son zamanlarda teşkilatın baş ileri teknoloji ürünü olan bir çip sayesinde sonradan vampire dönüşmüş ucubeler ile başı derttedir. Hellsing Teşkilatı da bir yandan sonradan olma vampirlerle uğraşırken bir yandan da teşkilata sürekli çamur atmaya çalışan Vatikan teşkilatı olan Iskariot ve adamları ile uğraşmaktadır. Çünkü Iskariot Hellsing’in bünyesinde bulunan ve çok güçlü bir vampir olan Alucard’ı yok etmek istemektedir.

  Serinin konusu anlattığım gibi. Ortada çipli ve oldukça tehlikeli olan vampirler vardır ve Hellsing teşkilatını yok etmek istemektedirler. Karakterlere gelecek olursak; serinin başkarakteri vampir Alucard. Kendisi kendi kişisel sebeplerinden ötürü Hellsing, doğal olarak insanlar için çalışmaktadır. Alucard çok büyük güçlere sahiptir ki bence biraz aşırı fazla. Neden diye sorarsanız; insan kafası kopunca bile ölmüyorsa artık bazı şeyler yavaş yavaş inandırıcılığını kaybetmeye başlıyor. Neyse, Alucard şimdi Hellsing başkanı olan Lady Inegra’nın babası tarafından yakalanmış, yirmi sene zindanda saklamıştır. Kendisi öldürmeyi çok sevmektedir ve özellikle silahlarını kullanmayı her daim tercih eder. Bir diğer başkarakterde az önce bahsettiğim Lady Integra Hellsing. Kendisi babası öldükten sonra teşkilatın başına geçmiştir. Bayan olmasına karşın oldukça sert ve taviz vermez bir kişiliğe sahiptir ve Alucard’ın efendisidir.

  Ve gelelim diğer bir önemli karaktere. Kendisinin adı Seras Victoria ve bence oldukça lüzumsuz bir karakter. Bence sırf seride büyük gözlü ve affedersiniz ama iri göğüslü bir karakter olsun diye konulmuş. Serideki tüm olan biten ilgisi olmasa da hep onun üzerine yıkılmış ve aslında Victoria seride olmasa daha iyi olurmuş. Etrafta Alucard’ın peşinde efendim diye gezinen, zora geldi mi doğru dürüst silah bile kullanamayan bir karakter, Alucard’tan bile daha çok ön planda. Kısacası keşke Victoria olmasaymış diyorum.

  Seriye teknik olarak bakacak olursak, hem görsel hem de işitsel olarak her şey gayet güzel ve yerli yerinde. Müzikler abartılı değil ve deyim yerindeyse cuk oturmuş. Son sözlerimi söylemem gerekirse, Victoria biraz daha arka planda olup daha çok Alucard üzerine yoğunlaşılsaymış çok daha iyi olabilirdi. Ama bu demek değildir ki seri kötü. İzlemenizi tavsiye ederim.

  Bilinmesi Gerekenler;
  1.Hellsing serisinin alternatif anlatımı olan Hellsing Ultimate adlı ovaları vardır.
  2.Vampir Alucard’ın ismini tersten okuyunca Dracula ismi oluşmaktadır:)

  { 2 comments bulunmakta.Yorum yapın }

  1. Bence asıl OVA'lar için bir inceleme yazmalıymışsın.. Neden dersen, mangasına daha fazla sâdık, istediğin gibi daha çok Alucard üzerine ve benim fikrime göre daha güzel ama tabi daha bitmediği için yazmıyor olabilirsin. Yine de ben diyeyim de, sonuçta bu kadar yazdım bir kere boşa gitmesin.

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Yorumun için teşekkürler. Evet dediğin gibi ovaların bitmesini bekliyorum. Bitmeyen serileri izlemek pek tarzım değil:) Ve yine dediğin gibi ovalar seriden çok daha iyiymiş.

    Sil

 • Copyright © 2013 - Nisekoi - All Right Reserved

  ANİME İNCELEMELERİ SAYFASI Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan