• 2009 yılından bu yana aktif olan anime-inceleme.com; sessiz sakin, her hangi bir kazanç hedefi olmayan, tek amacımın izlediğim animeler hakkında görüşlerimi yazmak istediğim bir blog olarak dünyaya geldi. Ondan da önce, aslında ilk olarak adventuresoul.com adındaki rahmetli macera oyunları sitemize farklı içerik çeşidi olarak ilk temelleri atıldı. Macera türündeki oyunlara yazdığımız yazıların yanında ayda bir - iki tane de anime yazısı yazmaya başlamıştım. Ne yazıkki adventuresoul.com artık yayın hayatına devam etmiyor. Yanlış hatırlamıyorsam 2012-2013 yıllarında maceraruhu.net adı altında bir diriliş projesi başladıysa da uzun soluklu olamadı.

  Oyun sitemiz kapandığında birçok oyun yazımla beraber birkaç tane de anime yazım doğal olarak elimde kalmıştı. Niye oyun yazılarına devam etmedim bilmiyorum; daha doğrusu kişisel bir sayfamda diyeyim çünkü bir dönem merlininkazanı.com'a da yazı yazdım ve şu sıralar Level Dergisi'ne yazmaya devam ediyorum. Evet, o dönem nedendir bilinmez anime yazılarımı terk etmek istemedim. Para vermeden ne yapabilirim diye düşünürken Blogger ile karşılaştım ve anime-inceleme'nin temellerini atıverdim!

  1 Ağustos 2009'da Claymore yazısı ile anime-inceleme.blogspot.com'un yayın hayatına resmi olarak başladım. Öyle afilli bir isme ihtiyaç duymadım. Kısıtlı bir arayüz, basit tarzı ile bu blog benim kişisel sayfam, bir nevi anime yazılarımı saklayacağım bir depo olacaktı. En azından o zamanlar öyle düşünüyordum. Hani puan falan veriyorum, yazıyorum ama hep kendime:) 

  2011 Yılındaki Görünüm (Başlığa Dikkat :D)
  O zamanlar bir de Kapitan Fansub vardı:) Almanca dublaj da olsa Kaptan Tsubasa'yı Türkiye'ye ilk getiren bizlerdik 😎 Son bölümden sonra emektar Pentium 4 bilgisayar da hakkın rahmetine kavuştu :) Neyse konumuz o değil. O zamanlar şimdiki gibi iş hayatı - yoğunluk falan yok. Çılgınlar gibi anime izliyorum. Peş peşe dört bölüm - beş bölüm, ayda en az beş - altı yazı ekliyorum. Arada da işte blogun renklerini, bannerini falan değiştiriyoruz. Kendimizce yeni bir soluk yaratıyoruz:)

  2014 Yılındaki Dinamik Temalı Görünüm
  2014 yılı geldiğinde Blogger'ın yeni özelliği olan dinamik temaya geçtim. Görünüm daha havalı olmuştu ama yapabileceklerim daha da kısıtlanmıştı. Bu temanın ömrü ise kısa oldu çünkü 2015 gibi Blogger bünyesinde bulunmaya devam etsem de modifiye temalara geçtim. Kendime güzel bir şablon seçtim ve başladım sağ solu kurcalamaya! HTML ayarlarına gir, kod ekle onu yap bunu yap derken gayet profesyonel bir görünüme kavuştu blog. 2016 yılında da blogun yedi senelik tarihindeki en önemli atılımı yaparak alan adı satın aldım!! Artık blogspot yoktu, artık resmileştik! Kurumsallaştık! Holding olduk! Şaka bir yana, anime-inceleme.com olduk. Bir başka atılımımız reklam almak olmuştu da korsan yayın yapan site sanılıp telif yiyince epey uğraşmıştım. O da başka bir hikayenin konusu:)

  anime-inceleme.com için yıllar boyu sadece ben yazı yazdım. Kardeşim Kerim'in de bir - iki katkısı olmuştu tabi. Ve gelelim asıl bombaya! anime-inceleme.com sayesinde müstakbel eşimle tanıştım. Evet, bu siteden kuruş para kazanmasam da hayatımda en önemli role sahip olacak insan çıktı karşıma. Eh, siteye (blog değil artık:D) onu da yazar yapmasam (ne yazarı yönetici!!) olmazdı. Aradan biraz zaman geçtikten sonra "radikal bir karar ile" halka açılmaya karar verdim. anime-inceleme bayağı bir büyümüştü ama daha da büyümesi lazımdı. Benim de vaktim kısıtlı olduğu için yazmaya hevesli arkadaşlara ulaşmak adına facebook sayfasından bir ilan açtım. Sağ olsunlar güzel olumlu dönüşler aldım. Yazar kadromuz her geçen gün daha da genişliyor. Kimisi profesyonel, kimisi amatör yazarlar lakin tek bir ortak özellikleri var: Kuruş kazanmadan sadece anime sevdikleri için yazmak. Bu değerli yazar arkadaşlarım sayesinde anime-inceleme Türkiye'nin en detaylı anime yazıları arşivine sahip site konumunda. 2009 yılında nasıldı şimdi nasıl... Nereden nereye diyor insan.

  Kısa bir site tarihçesi olacaktı da uzadı da uzadı :) Gelecekte anime-inceleme ne şekilde karşınıza çıkar bilemem ama internet ortamı var olduğu sürece ve bu parmaklar yazı yazmaya devam ettiği sürece her daim güncellenmeye devam edecek!

  İzlenilecek anime listeniz daima kabarık olsun,
  Kaan. 

  { 2 comments bulunmakta.Yorum yapın }

  1. :D İyimiş yav sebebsizce mutlu oldum :D

   YanıtlaSil
  2. Gelecekte bir inceleme denemek isterim tabii yeterli seviyede miyim orası meçhul :D

   YanıtlaSil

 • Copyright © 2013 - Nisekoi - All Right Reserved

  ANİME İNCELEMELERİ SAYFASI Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan